Orebic (Chorvatsko)

Orebic

Město Orebić

Město Orebić

Poloostrov Peljašac je oblíbenou turistickou destinací jižní Dalmácie. Páteří poloostrova, který vybíhá jako osten do moře v délce 65 km je horské pásmo s vrcholy nepřesahujícími 1000 výškových metrů. Na jižním cípu poloostrova leží městečko Orebić, původně se nazývající Trstenica. Pod tímto jménem si získalo proslulost jako důležité námořní centrum. Za svůj domov je považovaly mnohé dynastie proslulých a vyhledávaných námořních kapitánů a po jedné takové rodině získalo město i své dnešní jméno. Na tyto zlaté časy upomíná Námořní muzeum (Pomorski Muzej). Dnes jsou hlavním lákadlem Orebiće především překrásné pláže, považované za nejlepší v celé jižní Dalmácii. Nacházejí se u písčitých zátok a jsou lemovány tamaryškovými a borovicovými háji. Město vám může posloužit také jako základna pro výlety do okolí, zejména pěší túry mohou být pěkným zážitkem a zpestřením vašeho pobytu. Pakliže se rozhodnete pro pěší výlet, doporučujeme zejména dva cíle – jednak poněkud náročnější výstup na nedalekou horu Ilja s možností vychutnat si rozmanitost místní vegetace, jednak k františkánskému klášteru postavenému na hřebeni nad městem, v nadmořské výšce 152 m. V kostele, který s klášterem sousedí, si můžete prohlédnout pozoruhodné reliéfy, jejichž autorem je žák slavného Donatella. Krom těchto zážitků byste si jistě neměli nechat ujít ani ochutnávku místního vynikajícího vína, výlet na lodi či si udělat čas na některý z vodních sportů, k jejichž provozování jsou zde dobré podmínky.

Poloha

Poloha: poloostrov Peljašac, jižní Dalmácie

Souřadnice: 42°58´ SŠ, 17°10´ VD


Obyvatelstvo

Populace: 4 200

Orebic - poloha na mapě
 
Publikováno: 30.05.2011
Aktualizováno: 30.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Orebic

09.08.2015 18:51 Svatopluk Rout
---.starnet.cz

7.8.2015 V Orebiči jsem již po několikáté,apartmány u Zdravka znám,jsou na úrovni, ovšem koupání příšerné, buď kousek pod apartmánem, což je bezprostředně vedle přístavu trajektů, nebo jak píše Bohdan 150 m, ale v velkýmí valouny a moře plné ježků.Pláž Trstenica je od apartmánu vzdálená 2 km. Takže nic moc, Je lépe zvolit apartmány poblíž Trstenice, kterých je v těchto místech opravdu hodně.

14.08.2014 07:01 Stibor Daneš
---.starnet.cz

Záleží na vkusu a financích.Pláž v Orebiči jedna dobrá Trstenica, ihned na začátku městečka. Ale připravte si na cestu z Prahy na Orebič a zpět 12 000,- Kč, s jedním výletem do Dubrovníku.

21.07.2013 10:27 Bohdan
---.120.broadband7.iol.cz

Vrátil jsem se z Orebiče - všem doporučuji. Zde je odkaz na vynikající apartmán 200 m od centra, 150 m od obchodu 150 m od mariny, 100 m od pláže, super výhled na moře, Korčulu, dobre parkování, apartmán prostorný, TV, wi-fi, vstřícní domácí - prostě bez chyby. www.maja-zdravko.com

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist